Twój koszyk jest pusty!

Orioles, Ravens Groundskeepers Challenge Challed By Climate Chan

30/10/2019 0
W sezonie baseballowym radar pogodowy jest niezłomnym towarzyszem Nicole Sherry. To ostatnia rzecz, którą naczelny strażnik Baltimore Orioles sprawdza przed snem. Kiedy się budzi, sprawdza, aby upewnić się, że nic nie zmieniło się drastycznie z dnia na dzień.
 
„Mam plan A, B, C, D, E, F, wiesz?” Powiedziała Sherry. „Zawsze jesteśmy gotowi się dostosować i jesteśmy gotowi dokonać zmiany w dowolnym momencie”.
 
Te plany nie dotyczą tylko następnej gry. Są na nadchodzące lata.
 
Ponieważ ekstremalne warunki pogodowe stają się coraz trudniejsze w Baltimore, dozorcy w mieście patrzą w przyszłość na sposoby przeciwdziałania zmianom klimatu, czy to poprzez tolerancyjne na ciepło trawy, czy wyrafinowane systemy odwadniające.
 
W 2018 roku w Baltimore zaobserwowano 72 cale opadów, najwięcej w historii - „To było okropne”, wspominała Sherry. W tym roku temperatury w mieście osiągały 90 stopni przez 11 prostych dni, a tygodnie były bez deszczu.
 
Przez cały ten czas średnie temperatury w mieście wzrosły w ciągu ostatniego stulecia, z 3,5-stopniowym wzrostem od 1895 r., Zgodnie z analizą danych CNS z National Centers for Environmental Information.
 
„Była duża różnica”, powiedziała Sherry. „Jeśli na boisku będzie 115, podczas gdy 10 lat temu najgorętsze było 100 stopni, to zdecydowanie zaczynam planować przyszłość”.
 
Nieregularna pogoda okazała się problemem dla kruków Baltimore i ich dozorcy Dona Folletta - od zdobycia wystarczającej liczby pracowników do walki w deszczowe dni po wymianę zużytego sprzętu.
 
A potem jest murawa. Jednym z największych zmartwień dla dozorców jest utrzymanie zdrowej trawy - zwłaszcza w Baltimore.
 
Murray Cook - prezes wydziału ds. Darni sportowych BrightView, oficjalnego konsultanta ds. Terenów i stadionów MLB - powiedział, że życie na środkowym Atlantyku stwarza wiele komplikacji dla każdego dozorcy ziemi.
 
„Jest to prawdopodobnie najtrudniejszy obszar do uprawy trawy na tych obszarach, ponieważ musisz poradzić sobie z naprawdę mroźną zimą. (i) bardzo gorące lato ”- powiedział.
 
Strażnicy z Baltimore mają różne podejście do walki z tym trudnym klimatem.
 
Na stadionie M&T Bank Stadion Baltimore Ravens korzysta z Bermudagrass, który jest przyjazny dla upałów, ale wymaga przesadzania życicą, aby zachować jej kolor w chłodniejszych miesiącach.
 
Zaledwie kilka ulic w Oriole Park w Camden Yards używają Kentucky Bluegrass, jednej z najlepszych odmian, aby przetrwać zarówno upał, jak i zimno, ale trawy, którą Sherry powiedziała, że ​​musi „kochać”, aby przetrwać najgorętsze miesiące.
 
Następnie zdarzają się częste ulewy, które mogą oznaczać odkładanie, ściąganie plandeki i inne komplikacje, szczególnie dla drużyn baseballowych z polami z brudem. Istnieje również ryzyko obrażeń wokół kałuż i śliskich baz.
 
Według danych Major League Baseball, odroczenia pogody w całym kraju osiągnęły najwyższy poziom od prawie 30 lat w 2018 r., Na 54 gry wpływ miała pogoda. Ten sezon zakończył się mniejszymi opóźnieniami.
 
Wilgi zostały przetestowane w sierpniu, kiedy 5 cali deszczu zalało stadion w ciągu godziny. Sherry powiedziała, że ​​załoga wyczyściła stojącą wodę na boisku, a zespół grał 30 minut później. Ale nawet przy wyrafinowanym systemie odwadniającym trawa i system odwadniający pod darnią mogą wchłonąć ograniczoną ilość wody w krótkim czasie. Czasami to wciąż gra czekająca.
 
W Camden Yards system odwadniający może oczyścić około 16 cali na godzinę. System M&T Bank Stadium prawdopodobnie będzie w stanie obsłużyć około 15 cali, około 6 cali mniej, niż mógłby obsłużyć po początkowej instalacji, w miarę upływu czasu.
 
Podczas deszczowych zaklęć Follett powiedział, że musi zatrudnić więcej pracowników, aby poradzić sobie z cięższą plandeką.
 
„Budżetujesz na najgorszy scenariusz. Budżetujesz na dodatkową siłę roboczą, aby zakładać i zdejmować osłonę murawy - powiedział Follett.
 
Powiedział, że potrzeba 10 do 15 mężczyzn, aby rozłożyć osłonę, a 20, aby ją usunąć po opadnięciu deszczu. Sherry wyposaża swój zespół w około 26 osób do obsługi plandeki - deszcz lub bez deszczu.
 
„W cyklu pięcio- lub ośmioletnim musisz kupić nową plandekę przeciwdeszczową” - powiedział Follett. „Jest coraz wyczerpany bo to przyzwyczajenie tak dużo. W przeszłości moglibyśmy przejść 15, 20 lat, zanim jeszcze będziemy musieli pomyśleć o nowej plandece przeciwdeszczowej. Być może w ciągu najbliższych kilku lat będziemy musieli zdobyć nową plandekę przeciwdeszczową, ponieważ tak często ją wystawiamy ”.
 
Sherry i Follett powiedzieć, że pogoda jest z pewnością czyni ich praca trudniejsze. Robią wszystko, co w ich mocy, aby się przygotować, ale mówią, że jest punkt, w którym zbyt wiele jest poza ich kontrolą.
 
„To naprawdę wybredna równowaga” - powiedziała Sherry - „i jest stresująca. A może po prostu rodzaj to, co można. Ale pod koniec dnia, czasami Matka Natura wygrywa.”